1. Kociewska Izba Twórczości Ludowej.
Została założona dnia 05.07.2002r. Mieści się w zabytkowym budynku szkoły zbudowanym w 1892r. W zbiorach Izby znajdują się zabytkowe sprzęty używane w kociewskich gospodarstwach, takie jak: maselnice, prasy, żelazka, lampy naftowe, pierwsze telewizory, radia itp. Oprócz zbiorów zabytkowych w Izbie prezentowana jest także współczesna twórczość kociewska taka jak: haft, rzeźba i malarstwo.2. Grób nieznanego żołnierza.
Pod starym, ponad 100-letnim dębem w centrum wsi znajduje się grób młodego żołnierza, który poległ w czasie wojny w 1945r. Pomimo zakazu ciało zostało pochowane przez mieszkańców wsi, a grób jest pielęgnowany przez kolejne pokolenia aż do dziś.

3. Wiejski plac zabaw.

4. Bory Tucholskie.
Jest to drugi co do wielkości obszar leśny w Polsce o powierzchni 3 tys. km2. Leżą w dorzeczach rzek Wdy i Brdy. Bory Tucholskie stanowią jeden z ostatnich w Polsce regionów o jeszcze nie skażonym środowisku, pokrytym przeważnie lasami sosnowymi, pradawną szatą roślinną, z chronionymi rezerwatami przyrody i strefami ciszy (również Wycinki znajdują się w strefie ciszy). Jest to kraina setek uroczych jezior w większości rynnowych. Faunę reprezentują takie ssaki jak: łosie, daniele, jelenie, sarny i dziki. Warunki klimatyczne Borów sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi.

5. Kociewie.
Region położony we wschodniej części Borów Tucholskich, w dorzeczu Wisły i Wdy. Zamieszkuje go około 300 000 mieszkańców. Stolicą jest Starogard Gdański. Mieszkańcy regionu posiadają własne gwary kociewskie. Kociewie to region bogaty w liczne lasy i jeziora, jednym z nich jest Jezioro Kałębie zwane ,,Morzem Kociewskim” lub ,,Morzem Osieckim”. Największe jezioro regionu ma powierzchnię 466,3 ha i maksymalną głębokość 21 m. Znane jest również ze sportów wodnych.

6. Wycinki.
Na południowo – wschodnim przedpolu jeziora leży niewielka, ale urocza wioska Wycinki. Nazwa miejscowości pochodzi od słowa: wycinać (las). Wieś ma zabudowę zwartą, otaczają ją liczne lasy – Bory Tucholskie. Do końca lat 70-tych była to wieś typowo rolnicza. Następnie zaczęła się zmieniać gospodarczo, obecnie to wieś wypoczynkowa. We wsi znajduje się dużo interesujących miejsc, o których historii warto wiedzieć.